خاصیت نایلون شیرینگ

مقالات

1397/10/05
696
0
نایلون شیرینگ به محصولی گفته میشود که از نظر حرارتی بسیار حساس است، و میتواند به سادگی تغییر شکل داده و برای بسته بندی محصول به کار رود.

همانطور که قبلا هم در مقالات قبلی سایت در مورد نایلون شیرینگ و کاربردهای آن صحبت کردیم، این نوع به محصولی گفته میشود که از نظر حرارتی بسیار حساس است، و میتواند به سادگی تغییر شکل داده و برای بسته بندی محصول به کار رود. این خاصیت به دلیل استفاده از مواد LDPE و LLDPE در ساخت اسن محصول به موجود آمده است. البته میتوان با تغییر فرمولاسیون ساخت این نایلون آن را به سادگی برای بسته بندی انواع محصولات اماده سازی کرد. بنا بر درخواست مشتری و خاصیتی که مشتری در نظر دارد میتوان فرمولاسیون این محصول را ار نظر ظاهری هم تغییر داد و درصد شیرینگ آن را از نظر طولی و پهنا به میزان قابل قبولی تغییر داد. این محصول به شکل تک لا، دو لا و سه لایه تولید میشود.


به این دلیل که این محصول بسیار به دما حساس است، خاصیت شکل پذیری بالایی هم دارد. هر قدر فشردگی مواد در نایلون بالاتر باشد، طول آن کاهش پیدا میکند.


از نظر سایز و اندازه های نایلون شیرینگ، میتوان آنها را از 6 سانتی متر تا 120 سانتی متر تولید کرد. همچنین ضخامت این محصول از 40 میکرون آغاز میشود و تا 400 میکرون است. پس در صورتی که قصد خرید نایلون بسته بندی دارید، عرض و ضخامت محصولات را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.
مراحل شیرینگ کردن و یا همان بسته بندی محصولات به این شکل است که ابتدا رول نایلون شیرینگ را داخل دستگاه شیرینگ پک قرار میدهند و سپس اجناس به داخل آن کشیده شده و بسته بندی خواهند شد.این روش بسته بندی باعث میشود که کلای مورد نظر در برابر رطوبت عایق سازی شود و استحکام زیادی در برابر ضربه داشته باشد. از این نایلون در صنایع مختلفی مانند صنایع بسته بندی قوطی ها و بطری های نوشابه، کاشی و سرامیک، کارتن ها، مصالح نمای ساختمان، اجر، لبنیات و .. استفاده کرد.


نایلون شیرینگ این خاصیت را هم دارد که بتوان آن را به شکل زیبا و شکیل هم در آورد به این منظور میتوان با استفاده از چاپ نقوش مختلف و یا تبلیغات و لوگو محصولات خود روی آن، این محصول را به شکل زیبایی در آورده و بسته بندی محصولات خود را زیبا سازی نمایید.

اشتراک گذاری

نظرات